TJ Lomnice

Historie oddílu

Pár řádků z historie oddílu. Informace budu průběžně doplňovat tak jak je budu vyhrabávat z truhel, skříní a hlavně hlav pamětníků.

A teď k té historii ......
Kuželna byla postavena v roce 1956. V té době samozřejmě nebyly o ASK ani potuchy, stavělo se tedy ručně. Část našich členů s láskou vzpomíná na tyto "dřevní" doby, kdy chodili za pětikorunu na hodinu stavět kuželky tehdejším machrům.
V 70.letech byly instalovány ASK získané z Kraslic. V roce 1994 byly získány vyřazené stavěče z kuželny Chemických závodů Sokolov, které slouží dodnes. I když jejich udržování stojí stále více úsilí.

1995

Dosáhli jsme největšího úspěchu naší historie a vyhráli Meziokresní přebor a postoupili do kraje !
Tedy do Oblastního přeboru 2.třídy.

1996

Jako družstvo bez velkých zkušeností jsme nakonec zaplatili nováčkovskou daň, skončili jsme velmi těsně na poslední příčce a opět ze soutěže sestoupili.

1997

Po smolném sestupu z oblastního přeboru jsme bojovali opět o titul. Bohužel o jediný bodík nám 1.místo uniklo.

1998

Boj na špici tabulky skončil bronzovou příčkou.
Na významné úpravy se nám bohužel nedostávalo prostředků - inu jak už to v současné době bývá.

1999

• Sezónu 1998-99 jsme začali rozpačitě a v závěru se nám to vymstilo. Po výrazném zlepšení v průběhu soutěže jsme bojovali o vítězství a postup z MOP do posledního zápasu, v případě výhry se to mohlo podařit ! Bohužel, byla z toho nakonec "jen" druhá příčka.
• V tomto roce se nám podařilo díky OÚ Lomnice a našemu oddílu TJ Lomnice získat nějaké peníze a realizovat dlouho plánované opravy.
Zásadní přestavba kuželny byla provedena v letní přestávce. Vyměnili jsme kuželky i koule, stejně jako podlahovou krytinu v hracím prostoru včetně náhozových desek, nainstalovali nové provazy. Získali jsme nové kolaudační osvědčení.
Dokonce jsme si dokázali vylepšit i klubovnu novým obložením. Za to je potřeba poděkovat hlavně naší Růžence Kovačíkové, která dodala materiál.
Na našich výkonech se tato vylepšení projevila výrazně pozitivně. No aspoň to !

2000

• Tentokrát jsme zahájili soutěž zostra a byli stále v čele. Po polovině jsme byli pouze o skóre druzí za Chebem C. Soupeři, vesměs z velkých oddílů, však zkoncentrovali kvalitu, a musím přiznat, že nás na jaře přehráli. Bylo z toho nakonec "bramborové" 4.místo.
Všeobecný nárůst kvality všech družstev je velice výrazně patrný !
• Podařilo se nám získat dalších pár korun a nechali jsme si vyrobit a nainstalovat počítače výkonů (dokonce řízené počítačem). Chtěl bych zde poděkovat našim kamarádům Danovi Polákovi a Romanu Meškánovi z Chodova, kteří této akci věnovali obrovské úsilí a celou kupu času. Ještě jsme také museli vyměnit náhozové desky za špičkový "ligový :-)" materiál. Uvidíme, třeba i naše výkony pak budou ligové - ale nevím nevím, zatím tomu bohužel nic nenasvědčuje :-(.
Opět nelze než nepoděkovat jak Tělovýchovné jednotě TJ Lomnice, tak Obecnímu úřadu Lomnice, kteří oslyšeli naše přání a poskytli nám nemalé prostředky na tuto rekonstrukci.